Aktualności
27.09.2022
10 min

Najnowsza wersja Orbitvu Station 22.1.0 – dodaj do ulubionych

Wiele nowych funkcji, mnóstwo usprawnień i kilka istotnych poprawek dla zwiększonej stabilności. To wszystko znajdziecie w najnowszej wersji oprogramowania Orbitvu Station “Sweet Heart”.

Orbitvu Station 22.1.0Orbitvu Station 22.1.0

Jesteście ciekawi, jak zmiany, które dla Was przygotowaliśmy wpłyną na sposób korzystania z aplikacji? Zapraszamy do lektury!

Nowe funkcje 

Po uruchomieniu naszego oprogramowania w najnowszej wersji, przywita Was całkowicie przeprojektowany pasek kontentu

Kontent jest teraz wyświetlany w jednym rzędzie zamiast w trzech, jak do tej pory, a zawartość jest podzielona na trzy typy Assetów (zdjęcia, 360 i video). Dodatkowo zdjęcia wykonane za pomocą przycisku Capture All pogrupowane są w jednym miejscu, a filtry pozwolą Wam wybrać, jaka zawartość powinna być widoczna w danej chwili. 

Wprowadziliśmy również opcję dodawania wielu Assetów 360 do pojedynczej sesji. Pozwala to na przechowywanie różnych wariantów widoku 360 tego samego produktu pod jednym ID sesji. W ten sposób można wybrać wersję, która najlepiej nadaje się do publikacji.

Dodawanie zdjęć do ulubionych

Chcielibyście oznaczyć zdjęcia, które podobają się Wam najbardziej? A może do wyboru finalnych efektów pracy potrzebujecie konsultacji z zespołem? Orbitvu Station 22.1.0 pozwala na dodawanie zdjęć do ulubionych. Ikona serca, widoczna w górnym rogu zdjęcia, pozwala zaznaczyć najlepsze fotografie. Zgadza się – nazwa aktualizacji pochodzi od tego symbolu.

Nowe możliwości zakładki EDYCJA

Dzięki najnowszej wersji Orbitvu Station, wykonywanie operacji graficznych, takich jak korekta kolorów, można teraz przeprowadzić na wszystkich typach Assetów jednocześnie. Ponadto możecie wybrać za pomocą serduszek Assety do publikacji bezpośrednio w zakładce Edycji. Następnie, dzięki specjalnie skonfigurowanemu profilowi publikacji wysłać je do miejsca przeznaczenia. Można także wybrać Assety do publikacji bez konieczności ręcznego uzupełniania wartości w profilu publikacyjnym.

 

Odblokowany przycisk migawki aparatu  

Dodaliśmy możliwość ręcznego zwolnienia migawki aparatu, co pozwoli nadać nieco perspektywy Waszym zdjęciom produktowym, czyniąc je bardziej szczegółowymi i atrakcyjnymi. Na chwilę obecną IQ Mask jest niedostępny w tym trybie, a sama funkcja jest nadal w wersji beta.

Unlocked Camera Shutter Button

Dodatkowe obrazy w Assetach 360

Dajcie się ponieść kreatywności w tworzeniu Assetów 360 z dodatkowymi animacjami dzięki nowej funkcji, która pozwala dodawać dodatkowe zdjęcia do Assetów 360 za pomocą jednego przycisku.

Wsparcie dla formatu .webp do lokalnego eksportu zdjęć  

Orbitvu Station obsługuje teraz ten długo oczekiwany format plików. Jego zaawansowany algorytm kompresji pozwoli Wam uzyskać znacznie niższe rozmiary plików przy zachowaniu tej samej jakości. Jest to niezwykle istotne dla SEO i oznacza jeszcze szybsze zamieszczanie treści na Waszych serwerach.

Support of .webp

Pozostałe nowości

  • Możliwość ustawienia czasu czuwania dla laserów pozycjonujących w urządzeniach Orbitvu – od teraz można ustawić, kiedy lasery pozycjonujące powinny wyłączyć się samoczynnie po opuszczeniu przez Was Waszego studia.
  • Pełne wsparcie nowego urządzenia E-comm Studio.

 

Usprawnienia

Ulepszenia Orbitvu Station wprowadzone w wersji 22.1.0 można podzielić na parę kategorii.

Po pierwsze, są to usprawnienia interfejsu. Mają one na celu zwiększyć jego intuicyjność i sprawić, żeby korzystanie ze Station było wygodniejsze. Jakich zmian możecie spodziewać się w tym zakresie? 

  • Ułatwiliśmy wybór profili publikacji poprzez bardziej szczegółowe opisy na etykietach.
  • Dodaliśmy nowy, bardziej opisowy system podpowiedzi w całym programie.
  • W całości przeprojektowaliśmy interfejs, ujednolicając jego kolorystykę i poprawiając czytelność przycisków.
  • Usunęliśmy opcję „Zwiększenie jakości podglądu”, dzięki czemu Assety zawsze będą wyświetlane w pełnej rozdzielczości.

Po drugie, naszym celem było poprawienie sposobu działania Orbitvu Station oraz współpracy oprogramowania ze sprzętem, niezależnie od tego, czy chodzi o nasze urządzenia, czy urządzenia innych producentów. Oznacza to optymalizację operacji graficznych w Station dla zwiększonej precyzji, wprowadzenie funkcji umożliwiającej testowanie po kalibracji, a także poprawę wsparcia w wersji beta dla aparatów Sony.

 

Poznaj nasze słodkie serduszko!

Dla posiadających aktywny Support Plan, wydanie Orbitvu Station 22.1.0 jest dostępne bezpłatnie na platformie Orbitvu SUN Cloud. Prosimy pamiętać, że po otwarciu i zapisaniu lub utworzeniu sesji w Orbitvu Station 22.1.0 nie będzie można otworzyć ich w starszych wersjach.

Nie masz aktywnego Support Planu? Skontaktuj się z naszym działem handlowym pod adresem [email protected], aby uzyskać dostęp do wszystkich innowacyjnych funkcji, jakie oferuje oprogramowanie Orbitvu!

Nie jesteś pewien, jak w pełni wykorzystać nowe funkcje? Zobacz nasze instrukcje i dowiedz się wszystkiego o korzystaniu z Orbitvu Station.

Zapytaj o ofertę!

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Obowiązują Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

*Pole wymagane