E-commerce
22.04.2020
5 min

Jak utrzymać biznes w czasie kryzysu

W ostatnim czasie, życie większości z nas wywróciło się do góry nogami, zmieniły się nasze priorytety, a to, co do tej pory uważaliśmy za niezbędne, w dużej części przestało mieć znaczenie.

Opportunity in AdversityOpportunity in Adversity
  • Ceny ropy są dziś najniższe od 18 lat. 
  • Sprzedaż giganta odzieżowego – Primark spada do 0,00 GBP (nic) z wcześniejszych 650 mln GBP miesięcznie!
  • Drugie co do wielkości australijskie linie lotnicze Virgin Australia rozpoczęły proces upadłości, a Sir RIchard Branson wystąpił z prośbą do rządu Wielkiej Brytanii, aby ten pomógł uratować przed upadkiem linie lotnicze Virgin Atlantic, oferując jako zastaw swoją prywatną wyspę.  
  • Setki statków towarowych, handlowych i pasażerskich pozostaje zakotwiczonych w portach.

Jak więc jest możliwe, że w tym samym czasie, szefa Amazon, Jeff Bezos powiększył swoją fortunę do 24 miliardów USD? To oczywiście pytanie retoryczne i wszyscy wiemy, jaka jest na nie odpowiedź — w czasie izolacji związanej z COVID 19, wzrósł popyt na zakupy online.

Analizując tę sytuację, nasuwa się pytanie, jak będzie wyglądała proces zakupowy, gdy ludzkość pokona wirusa. Czy będziemy mogli spokojnie przejść główną ulicą? Czy nadal będziemy musieli być ostrożni i unikać gromadzenia się w miejscach dużego skupiska ludzi?

Odpowiedź znajduje się w poniższym oświadczeniu specjalnego wysłannika Światowej Organizacji Zdrowia dla COVID-19, Davida Nabarro — Źródło BBC.

“Wszyscy musimy nauczyć się żyć, robić interesy i utrzymywać relacje społeczne ze świadomością obecności wirusa jako stałego zagrożenia, tak by nie było konieczności pozostawania stale w izolacji z powodu infekcji, która może wystąpić.”

“Wszyscy musimy nauczyć się żyć, robić interesy i utrzymywać relacje społeczne ze świadomością obecności wirusa jako stałego zagrożenia, tak by nie było konieczności pozostawania stale w izolacji z powodu infekcji, która może wystąpić.”

Wiele biznesów próbowało zaistnieć w e-commerce. Niektóre z nich funkcjonują w świecie zakupów online z pomyślności, inni nie nie mieli tyle szczęścia. Bądźmy szczerzy, żadne przedsiębiorstwo nie doświadczyło wcześniej katastrofalnej sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy, ani też nie było na to przygotowane. Oczywiście, duże firmy mają rezerwy finansowe, które mogą teraz wykorzystać. Małe i średnie przedsiębiorstwa, których sytuacja finansowa nie zawsze jest na tyle dobra, aby bez przepływu pieniędzy utrzymać się co przez co najmniej kilka tygodni, znalazły się w potrzasku. W bardzo trudnej sytuacji są również osoby samozatrudnione, które z dnia na dzień musiały zamknąć swoje sklepy.

Kto ostatecznie będzie zwycięzcą, a kto przegranym, czas pokaże, jedno jest pewne, aby przetrwać tę burzę, tradycyjne biznesy już teraz muszą szukać nowych dróg dotarcia do klientów. Jedną ze stosunkowo łatwo dostępnych opcji, jest sprzedaż online. Istnieje wiele platform, które można w tym celu wykorzystać, a między innymi eBay, Amazon, Allegro.

Jeśli zdecydujemy się wejść w e-commerce, pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest kontent. Na temat tego, jak wysokiej jakości treści wizualne i tekstowe wpływają na pozycję w wyszukiwarkach, napisano już bardzo wiele, w tym artykule chcemy się skupić na odpowiedzi na pytanie, jak takie treści tworzyć?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że klienci sklepów online widzą produkty jedynie w dwóch wymiarach, a nie jak w rzeczywistości, w 3D. Dlatego, aby dać im możliwość jak najlepszego “doświadczenia” produktu online, należy zadbać by zdjęcia produktowe była jak najlepszej jakości. Warto też dodać treści wizualne, takie jak jak prezentacje 360 czy wideo produktowe, dzięki którym klient będzie mógł zobaczyć produkt z każdej strony. Pamiętaj, że dobrej jakości, spójne treści wizualne pozwolą przyciągnąć uwagę, wyróżnią Cię na tle konkurencji, pozwolą zdobyć zaufanie kupujących, a także pomogą zminimalizować zwroty.

Podsumowując, nie załamuj się, obecna, trudna sytuacja, w końcu minie. Dbaj o siebie i swoich bliskich. Trzymaj rękę na pulsie, dostosuj się do nowej rzeczywistości i poznaj możliwości, które pomogą Ci przetrwać, a nawet zwiększyć sprzedaż. Wszystkie działania dostosuj do potrzeb swojej firmy, w końcu nikt nie zna jej lepiej niż Ty.

Pamiętaj, że w kryzysie, jakim jest pandemii koronawirusa, liczy się nie tylko sprzedaż i zysk, ważna jest również chęć niesienia pomocy.

Postaraj się umieszczać wysokiej jakości zdjęcia produktowe na swojej stronie, Twoim klienci z pewnością to docenią. A jeśli chcesz przyspieszyć tworzenie profesjonalnych treści produktowych — zdjęć, prezentacji 360° i wideo, odwiedź stronę: https://orbitvu.pl.

Zapytaj o ofertę!

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Obowiązują Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

*Pole wymagane