Aktualności
11.01.2024
3 min

Orbitvu Station 23.2.0 – usprawnij swój proces fotograficzny jak to tylko możliwe

To już! Z radością ogłaszamy pierwszą wersję Orbitvu Station w 2024 roku. Orbitvu Station 23.2.0 wprowadza funkcje i usprawnienia, które znacząco podnoszą komfort korzystania z naszych rozwiązań. Dzięki nim proces fotograficzny staje się bardziej płynny i intuicyjny.

Czego możecie się spodziewać po Orbitvu Station 23.2.0 ,,Crystal Ball”? Przekonajcie się sami!

Orbitvu Station 23.2.0 “Crystal Ball” Orbitvu Station 23.2.0 “Crystal Ball”

Co nowego?
 

Content placeholdery


Aby nieco ulepszyć system szablonów, postanowiliśmy wdrożyć content placeholdery, czyli graficzne reprezentacje Assetów (takich jak zdjęcia, prezentacje 360° i wideo), które jeszcze nie zostały sfotografowane. Każdy taki placeholder w szablonie zawiera nie tylko obraz widoczny jako „ghost image”, ale także szczegółowe informacje dotyczące konkretnych parametrów, jak ustawienia świateł czy aparatu.

Ułatwi to pozycjonowanie produktów oraz zredukuje potrzebę późniejszych poprawek. Dodatkowo pomoże w organizacji pracy i delegowaniu zadań, zwłaszcza w przypadku współpracy wielu osób nad treściami. Wykorzystanie content placeholderów wyraźnie usprawni efektywność Twojej pracy, jak i Twojego zespołu. Dzięki nim wszystkie niezbędne informacje dotyczące oświetlenia i ustawień aparatu będą łatwo dostępne, co eliminuje konieczność wielokrotnego wyjaśniania tych samych kwestii.

Dodatkowo, korzystając z ghost image, możesz precyzyjnie zaplanować wygląd każdego ujęcia, co gwarantuje większą spójność treści wizualnych. To narzędzie pozwala na podgląd ostatecznego efektu, co znacznie ułatwia utrzymanie jednolitego charakteru wizualnego materiałów. W rezultacie cały proces pracy staje się bardziej zorganizowany i efektywny.

Orbitvu Station 23.2.0 “Crystal Ball” placeholders

Funkcja Drag & Drop w pasku contentu

W naszych innowacyjnych rozwiązaniach zawsze kładziemy nacisk na intuicyjność obsługi. Dlatego też postanowiliśmy usprawnić i ponownie wprowadzić funkcję Drag & Drop, umożliwiając użytkownikom swobodne zarządzanie kolejnością zasobów w pasku contentu.

Teraz możesz łatwo tworzyć grupy, usuwać zasoby z grupy, przenosić elementy z prezentacji 360° lub 3D, a także przenosić zasoby między różnymi grupami – wszystko to za pomocą kliknięcia myszy. Ale to nie wszystko! Dzięki funkcji Drag & Drop możesz także dodawać dodatkowe zdjęcia, grafiki, logotypy czy inne materiały, na początek oraz na koniec wideo stworzonego z Assetu 360, co minimalizuje potrzebę korzystania z dodatkowych programów graficznych/montażowych.

Orbitvu Station 23.2.0 “Crystal Ball” drag and drop features

Co usprawniliśmy?

Odblokowaliśmy możliwość dodawania niestandardowego wzorca nazwy pliku w profilach publikowania Creative Force, dzięki czemu można go później wykorzystać przy mapowaniu Assetów wysłanych do systemu zarządzania przepływem pracy Creative Force.

Usprawniliśmy też obsługę aparatów Canon w systemach operacyjnych Windows, dodając bardziej bezpośrednią metodę sterowania. Wykrywanie i sterowanie aparatami będzie teraz prostsze.

 

Co poprawiliśmy?

W najnowszym wydaniu Orbitvu Station 23.2.0 wprowadziliśmy istotne poprawki. Teraz, po nadpisaniu szablonu, wszystkie ustawienia zostaną poprawnie zastąpione i przepisane. Do tego umożliwiliśmy edycję ustawień cienia podczas powrotu z zakładki PUBLIKUJ do EDYTUJ, a także przeprojektowaliśmy i naprawiliśmy menu kontekstowe prawego przycisku myszy w edytowalnych polach w aplikacji, co poprawia ogólną wygodę korzystania z niej.

 

Nowe wydanie już dostępne!

I to tyle jeśli chodzi o Orbitvu Station 23.2.0! Nie pozostaje nic innego jak tylko wypróbować i korzystać!

Dla użytkowników posiadających aktywny Support Plan, wydanie Orbitvu Station 23.2.0 jest dostępne bezpłatnie na platformie Orbitvu SUN Cloud.

Nie masz aktywnego Support Planu? Skontaktuj się z naszym działem handlowym pod adresem [email protected], aby uzyskać dostęp do wszystkich innowacyjnych funkcji, jakie oferuje oprogramowanie Orbitvu!